7. A diadal

Ez a kártya kellemetlenségekre és bosszúságokra utal, amiket az illető személy már legyőzött. A kártyán egy győzelmi kocsi látható, amit két egymással ellentétes irányba induló ló húz, a kocsihajtó pedig egyensúlyban tartja őket.   

Az ellentétes irányba feszülő lovak azokat a belső ellenmondásokat és a külvilágból érkező ellentétes hatásokat jelentik, amelyeket ezen a szinten, ebben az élethelyzetben képes volt kiegyensúlyozni és legyőzni az ember. Az ellentmondások itt lelki és testi szükségleteket, a személyes és a társadalmi szükségleteket és egyéb, a világban egy időben jelenlévő ellentmondásokat jelentik.   

Az egyik ló fekete, a másik fehér: az ellentét vonatkozhat a tudatos és tudatalatti kettősségére, amit ezúttal képes az ember egyensúlyban tartani. Több tarot-változaton kentaur hajtja a kocsit, a kentaur pedig ősi jelképe az animálisból kitörő, az ösztönt legyűrő embernek. A freudi pszichoanalízis a lovat, az állatot a szexuálösztön szimbólumának tartja, a freudi álomfejtésben a libidót jelenti, vagyis az ösztönös vágyakat.   

Ezen a fejlődési fokon az ember indulatait, érzelmeit és értelmét képes egyensúlyban tartani a külső, társadalmi sikerek érdekében.   

A kentaur ugyanakkor a törekvő ember szimbóluma is, aki a 7. stádiumban már láthatóan önmaga irányítja sorsát. A kocsi elé fogott állatok alá vannak vetve a kocsihajtó akaratának. Az ellentétek nem tűnnek el, de az ember akaratereje az élet ellentmondásait egyensúlyban tartja. Az első fejlődési periódus végén - az első 7 állomás után - a siker az eddig elsajátított ismeretek eredménye.   

A Nagy Arkána az emberi fejlődést három szakaszra osztja és mindhárom szakasz hét állomásból áll. A személyiségfejlődésnek hétéves fejlődési szakaszait találjuk az asztrológiában is, az ún. "Szaturnusz-ciklusokat", amelyek végén valamilyen fontos életperiódus lezárásához érkezik az ember. A hetes szám szent szám, az Úr napja, az ünnep.   

A győzelmi kocsi az első szakasz utolsó állomása. Ezen a fokon az ember sikeresen elsajátította az alapvető ismereteket, megszerezte a társadalmi élethez szükséges tapasztalatokat és ennek következtében a hetedik állomáson elérte az első sikert. Ezért is nevezik ezt a kártyát a diadalnak, vagy győzelmi kocsinak, ami a látványos társadalmi elismerés szimbóluma. A kocsi státusszimbólum, jelzi az ember alkalmazkodását a világ külső értékeihez.   

A jungi archetípusok közül a "Persona" felel meg a kocsi szimbólumának, ez társadalmi maszkot és viselkedést jelent, amelyet az ember a felnőtté válás során alakít ki annak érdekében, hogy a világban sikeresen létezzen.