Az egyiptomi tarotban a 11. kártya elnevezése a szelídített oroszlán. Az oroszlán itt is állatszimbólum, amely az értelmes akarat által irányított ösztönöket jelenti. Szimbolikája hasonló a diadaléhoz, ahol a kocsit hajtó megfékezi az animális erőket, kordában tartja az ösztönöket. Ott irányító és irányított egymásnak feszülnek és egy cél érdekében történik erőfeszítés. Itt azonban az ellentétek egymásra találásáról, egyesítéséről van szó.
Az erő kártyája nem sikerorientált. A második, én-kereső fejlődési szakasz közepén az erők egyesülése belső szükséglet. Ebben az élethelyzetben erős és merész az ember, robbanó energiákkal és elszántsággal. A szívós munka, a kemény küzdelem utáni győzelem belső elégedettséget és önbizalmat eredményez. A diadal külvilági elismerést, az erő pedig belső győzelmet jelent. Az ember úgy érzi, hogy elérte célját, megfelelt a maga által emelt követelményeknek. A 11-es szám a megkettőzött 1-es, az egyes pedig a varázsló száma, a magányos teremtésé, ellentétben az erő kártyájával, ami az egymásnak feszülő erők teremtését szimbolizálja. Egy női alak meztelenül lovagol az oroszlánon: a kártya a vágyat is jelenti, amit az erő tudata vált ki az emberben. Az oroszlán, a Nap és az arany azonos szimbólumai a misztikának: mindegyik az erőt és a teljességet jelenti. Az oroszlán jelképesen az állatok királya; az asztrológiában az oroszlán jegy meghatározó bolygója a Nap, az ősi erőforrás. Az alchímia misztikus célja az ellenpólusok egyesítése volt, ami egy új, jelentősebb valóságot testesített meg. Az alchimisták ennek a tökéletes állapotnak elérését az arany mesterséges előállításában látták, amit a tökéletes anyagnak tekintettek.
Az oroszlán a férfi archetípusa, ereje az irányt adó nő erejével párosul. Az erő a két ellenpólus, a nő és a férfi princípium összefogásán alapul. A nő önbizalmat és nyugalmat sugároz, az oroszlán ereje tudatában engedelmes: az ellentétek összhangba kerülnek. Ez a szint kétféle erőforrás, a tudatos és a tudattalan, az érzelmek és az intellektus, az energia és a belső nyugalom összhangja. Az ember ebben az élethelyzetben elérte az első olyan sikert, amelyben a belső igények és a külvilági elismerés összhangban állnak egymással.